fbpx

Zrozum IKE/IKZE raz na zawsze

I zbuduj swoją prywatną emeryturę.

Ebook “Bogata Polska Emerytura” pomoże Ci zrozumieć programy IKE/IKZE.
Tak, abyś nigdy więcej nie twierdził/a, że to lokaty, instytucje, produkty finansowe, czy “drugie OFE”.

W przystępny sposób. Od zera aż do miejsca, gdzie założysz konto.
Bez zbędnego tracenia czasu na szukanie w Internecie.

Nie bądź dłużej zdany na łaskę ZUS. Zadbaj o swoją emeryturę – już za kilka godzin możesz wiedzieć jak to zrobić z IKE i IKZE.

Ile dostaniesz emerytury z ZUS?

W 2019 najczęściej wypłacana emerytura wyniosła… 906 zł na rękę. To jednak nie koniec.

Możliwości państwowych emerytur zależą od tego jak wygląda w danym momencie rynek pracy. A więc ile osób pracuje, jak bardzo są wydajne itd.

Demografia jest coraz gorsza (będzie coraz mniej osób pracujących, a coraz więcej emerytów!), a młode pokolenie może mieć poważne problemy
z wydajną pracą
(problemy ze skupieniem, wygórowane oczekiwania, brak odporności na krytykę).

To wszystko powoduje, że w przyszłości państwo będzie mieć gigantyczne problemy nawet z niewielkimi zobowiązaniami.

Czym jest IKE/IKZE?

To programy państwowe, które polegają na upustach podatkowych

Dzięki temu państwo chce nas zachęcić, abyśmy sami odkładali na emerytury. Przykładowo nie płacisz "podatku Belki" w IKE. Dostajesz zwrot podatku w IKZE. - dzięki temu DODATKOWE pieniądze widzisz nawet po kilku miesiącach.

TY decydujesz co robić z pieniędzmi

Sposobów na obracanie pieniędzmi jest oczywiście mnóstwo. Lokaty, obligacje, akcje, fundusze inwestycyjne... Decyzja należy do Ciebie!

Jednak to TWOJE, PRYWATNE środki

W dowolnej chwili możesz je wycofać (choć nie zawsze się to opłaca). Są dziedziczone. Możesz je swobodnie przenosić między instytucjami i obracać tak, jak TY uważasz za słuszne.

Jak się za to zabrać?

IKE oraz IKZE to programy, które nie są zbyt skomplikowane. Jak zwykle jednak diabeł tkwi w szczegółach.

Urosło wiele mitów, wiele spraw jest niejasnych, łatwo popełnić błąd.

Wyzwaniem staje się mądre podejście do zbudowania swojego “portfela”, a co za tym idzie – wybranie najlepszej instytucji.

W tych wszystkich rzeczach pomoże Ci ebook-przewodnik

“Bogata Polska Emerytura – czyli wszystko o IKE/IKZE” będzie Twoim przewodnikiem po tym świecie. Abyś nie musiał(/a) poświęcać ogromnej ilości czasu oraz nerwów na przeszukiwaniu Internetu i łataniu skrawków informacji. 

Jak zbudowany jest ebook? Obejrzyj krótkie wideo

Co znajdziesz w ebooku "Wszystko o IKE/IKZE"?

Co dostaniejsz w cenie ebooka?

Ebook pozwoli Ci zaoszczędzić OGROM CZASU, jaki spędzić należy na przeczesywaniu Internetu w poszukiwaniu informacji i składaniu ich w całość.

To jednak nie jedyna wartość. Poza ebookiem otrzymujesz także…

Słowniczek (PDF)

Pomoże Ci nie tylko zrozumieć tego ebooka, ale będzie również stanowić świetny punkt wyjścia do dalszej edukacji.

Emaile z praktycznymi informacjami

Nie, nie mam tu na myśli jedynie informacji o nowych produktach;-). Przede wszystkim, co jakiś czas pozwolę sobie wysłać kilka praktycznych rzeczy, które ubogacą Twoje życie. Oczywiście w tematyce ebooka. Ale bez przesady – ja też nie lubię spamu!

Dodatkowe zasoby

Moi klienci to “moja paczka”. Zysk jest jedynie paliwem. Prawdziwy sens, to zbudowanie społeczności ludzi, którzy wiedzą więcej. Dlatego co jakiś czas dostaniesz dostęp do zasobów, które są przesyłane jedynie moim klientom. Wideo, ebooki, informacje...

Czy pieniądze w IKE/IKZE są bezpieczne?

Zdaję sobie sprawę, że “emerytury z programami państwowymi” przywołują najgorsze wspomnienia – OFE. Owszem, politycy zrobili rzecz karygodną.

Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że IKE i IKZE mają zupełnie inną strukturę. Oba te programy nie są w żaden sposób podobne do OFE. To TY decydujesz ile pieniędzy przeznaczysz i kiedy. TY decydujesz, kiedy wypłacasz. Gdy umrzesz – całość jest dziedziczona.

Wreszcie – to Ty nimi obracasz zgodnie ze swoim pomysłem.

Tak więc TAK – pieniądze są obarczone ryzykiem. Przede wszystkim ryzykiem związanym z Twoim zarządzaniem. Co zaś się tyczy państwa – to ryzyko podobne jest do trzymania pieniędzy na rachunkach bankowych.

Poznajmy się - jestem kim innym niż sądzisz!

Cześć, nazywam się Marek Czuma. Jestem autorem Bloga Republikańskiego, którego misją jest budowa dojrzalszego społeczeństwa obywatelskiego.

Po co zajmuję się pisaniem treści, które pomagają ludziom się wzbogacić?

Sam nie jestem ani finansistą, ani ekonomistą. Moje podstawowe zajęcie jest zupełnie inne – jestem inżynierem Big Data. Tak – na co dzień projektuję i tworzę systemy do inteligentnego przetwarzania dużych danych;-).

Widziałem jednak zbyt wiele sytuacji, w których brak pieniędzy i świadomości finansowej doprowadzał do dramatów. Tych wielkich i tych małych które powoli, niezauważone składają się na duże.

Uważam, że jako wolni ludzie musimy zacząć brać życie w swoje ręce. Podejmować decyzje i przyjmować ich konsekwencje.

Jedną z takich decyzji jest budowanie swojego majątku w kontekście emerytury.

Podejmując ją – decydujemy się nie tylko na zwiększanie majątku, ale także na rozwój intelektualny, trening charakteru i poszerzanie horyzontów.

Ja taką decyzję podjąłem. W swoim zakresie poznaję wiele rzeczy, które pomagają mi stawać się dojrzalszym człowiekiem. W tym samym chcę pomóc i Tobie.

Jestem także skromnym inwestorem indywidualnym oraz autorem ebooka “Jak się ogarnąć finansowo?”. Wierzę, że pomaganie jest najlepszą formą robienia biznesu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, z przyjemnością odpowiem. Pisz śmiało! (w prawym dolnym rogu masz okno czatu)

Co o ebooku sądzą czytelnicy?

Bardzo dużo konkretnych treści w formie przystępnej dla każdego – tak w skrócie można określić najnowsze opracowanie autorstwa Marka. Po lekturze nikt nie będzie miał wątpliwości, czym są i jak działają IKE i IKZE, mało tego – ebook zawiera także rozdział z odpowiedziami na pytania, zarówno te proste, jak i bardziej złożone
Piotrek
Zweryfikowany czytelnik
5/5
Polecam, ebook zawiera dużo konkretnych i przydatnych informacji o IKE/IKZE, przykłady ofert w bankach i instytucjach oraz dlaczego w ogóle warto zainteresować się tym tematem. Daje też dobre propozycje jak pomnażać swoje pieniądze przeznaczone na emeryturę.
Wojtek
Zweryfikowany czytelnik
5/5
Bardzo praktyczny poradnik! W jednym miejscu zawarte są najważniejsze informacje dotyczące prywatnych kont emerytalnych, co zaoszczędziło mi mnóstwo czasu. Dzięki poradnikowi zrozumiałem w końcu na jakiej zasadzie rozlicza się w PIT wpłaty na IKZE.
Marcin
Zweryfikowany czytelnik
5/5

Formaty ebooka

Ebook “Bogata Polska Emerytura” dostępny jest w 3 najpopularniejszych formatach: PDF, EPUB oraz MOBI – specjalnie dla Ciebie, aby już nic nie stanowiło wymówki przed zbudowaniem swojej prywatnej emerytury!

Dzięki nim dostosujesz lekturę do Twojego ulubionego czytnika – komputera, smartfona, tabletu czy Kindla!